175. zasedání Pléna ČKR ve Zlíně péčí Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně.

18. dubna 2024 PDF

2. Informace o Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.
  3. Zprávy předsedkyně, místopředsedů a tajemnice ČKR, zprávy předsedkyň Komor ČKR, zprávy garantů pracovních skupin ČKR.
  4. Podrobná informace o aktivitách Pracovní skupiny ČKR pro třetí roli vysokých škol s následnou diskusí na téma „Co přinášejí vysoké školy ČR společnosti“ a jak to ze strany ČKR společnosti zpřístupnit.
  5. Aktuální problematika oblasti vědy, výzkumu a inovací v ČR – diskuse s náměstky ministryně pro vědu, výzkum a inovace.
  6. Aktuální problematika vysokého školství ČR – diskuse s ministrem školství, mládeže a tělovýchovy, s jeho spolupracovníky a s předsedou Rady vysokých škol.
  7. Problematika výkonu znalecké činnosti a možnosti spolupráce s vysokými školami ČR – diskuse s ministrem spravedlnosti, s předsedou Vrchního soudu v Praze, s předsedou senátu Nejvyššího soudu a s předsedkyní Krajského soudu v Českých Budějovicích.
  8. Informace vedoucí zastoupení Evropské investiční banky (EIB) v ČR o programu EIB ELENA, z něhož se budou částečně financovat investice projektů vysokých škol zaměřených na energetické úspory a obnovitelné zdroje.
  9. Účast vysokých škol na Veletrhu pomaturitního a celoživotního vzdělávání Gaudeamus.
  11. Usnesení 175. zasedání Pléna ČKR. Závěr.